0

О лимпийските игри в Париж започнаха със скандал опреди официално да бъдат открити. Футболният двубой между Аржентина и Мароко предложи голяма драма, след като тимът от Африка бе близо до успеха, преди световният шампион да изравни в дълбоко в добавеното време на срещата – в 116-а минута.

Голът беше даден в реално време от рефера, но Мароко се оплака, че е трябвало да бъде отменен заради засада. По това време Мароко напусна терена, преди мачът да може официално да приключи, което означава, че срещата беше технически спряна от съдията.

Международният олимпийски комитет помоли двата отбора да се върнат на терена, над 90 минути след първоначалния край на мача, за да продължат с последните няколко момента от двубоя. Впоследствие голът бе отменен поради засада, а срещата се доигра за едва четири минути, след което официално бе сложен край и Мароко спечели с 2:1 срещу Аржентина.