0

Р осица Денчева се класира за втория кръг при девойките на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Българката победи на старта представителката на домакините и номер 49 в света Ариана Аназагасти-Пурсу с 6:4, 6:1 за 63 минути игра.

Денчева нямаше никакви проблеми в двубоя. Тя поведе с 3:1 в първия сет, съперничката й изравни 4:4, но с пробив в десетия гейм българката взе аванс в резултата. Във втората част националката ни беше още по-убедителна, даде само гейм на американката и затвори мача с третата си възможност.

По-късно днес при юношите Илиян Радулов, който е поставен под номер 6 в схемата, ще играе в първия кръг срещу 22-ия в световната ранглиста Рей Сакамото от Япония.

Утре има още две срещи с българско участие. Ива Иванова ще стартира срещу участващата с "уайлд кард" 166-а в световната ранглиста Виктория Осуигве. Елизара Янева започва срещу номер 57 в класацията за девойки Миа Слама, пише БТА.