0

Д жейлън Браун и Дерик Уайт вкараха по 28 точки за убедителната победа на Бостън Селтикс над Сакраменто Кингс като гост със 144:119 пред изпълнилите трибуните 17 874 зрители в „Голдън 1 Сентър“. Кристапс Порзингис, пропуснал загубата на Селтикс от Голдън Стейт заради контузия в прасеца, бе с 24 точки и 9 борби.

След този успех Бостън Селтикс продължава да бъде лидер в Източната конференция. Сакраменто е пети в Западната конференция.

Александър Везенков отново не стартира и завърши с 3 точки, 5 борби и 2 асистенции.

Така Селтикс се съвзеха след разочароващата загуба от Голдън Стейт в сряда вечер, когато профукаха аванс от 17 точки, за да паднат в продължение. За Бостън победата бе шеста в последните 7 мача, а Кингс прекъснаха серия от 3 поредни победи в НБА.

Машината от Изтока изглеждаше далеч по-свежият отбор срещу отпочиналите „Крале“, въпреки че бе без водещия си стрелец Джейсъм Тейтъм (контузен глезен) и големия Ал Хорфорд, на когото бе дадена почивка. Селтикс надвиха във втората, третата и четвъртата четвърт от мача.

За „Кралете“ най-резултатен бе ДиАрън Фокс с 29 точки на своя 26-ти рожден ден.

В следващия си мач в Калифорния Бостън гостува на Клипърс в събота, а Сакраменто в петък приема Фийникс Сънс.