0

Б ългарският пилот във Формула 3 Никола Цолов завърши на 13-а позиция на пистата „Силвърстоун“ за Гран при на Великобритания – седми кръг от сезона. Така той подобри представянето си от събота, когато бе 15-и в спринтовата надпревара. Българинът направи добър старт и спечели няколко позиции в хода на състезанието. Цолов все още преследва първите си точки във Формула 3, като засега е 22-ри в общото подреждане при пилотите.

Българинът записа общо време 47:52.157 минути за 22-те обиколки на легендарната „Силвърстоун“, оставайки на 12.148 секунди от победителя Оливър Гьоте, който завърши за 47:40.009 минути. Това бе първа победа за 18-годишният германски пилот във Формула 3. Втори се нареди Леонардо Форнароли (Trident) с изоставане от 1.720 секунди, а третата позиция зае Хосеп Мария Марти (Campos Racing) на 2.128 секунди.

Лидерът в генералното класиране Габриел Бортолето (Trident) завърши на шесто място, изоставайки на 7.334 секунди от шампиона Гьоте. Той има 128 точки на върха в подреждането. Хосеп Мария Марти вече е втори с 92, а на трето място се изкачи Габриеле Мини (Hitech Pulse-Eight) със 77.

Следващият, осми кръг от Формула 3 ще се проведе в периода 21-23 юли в Будапеща, Унгария.