0

З вездата на Далас Лука Дончич каза, че има нужда от бира за възстановяване след историческия трипъл-дабъл в НБА и словенска пивоварна веднага реагира, като създаде специална бира в чест на баскетболиста, пише Ройтерс.

Дончич записа 60 точки, 21 борби и 10 асистенции за победата на Далас над Ню Йорк със 125:121, а след мача възкликна:  "Адски съм уморен. Имам нужда от бира за възстановяване".

И родната пивоварна "Лашко", без да губи време, се захвана за работа.

„За всеки уморен Лука, който се нуждае от бира, за да се възстанови, ние сварихме бира Лука", заявиха от компанията в публикация във Фейсбук в сряда заедно със снимка на бирата, която те нарекоха "Recovery Beer Edition".

Иначе в поредния кръг мачове от редовния сезон на НБА Алек Бъркс реализира 32 точки, а Садик Бей добави 28 за победата на Детройт Пистънс като домакин на Орландо Меджик със 121:101 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада. Домакините преодоляха дисквалификацията на двама играчи след спречкване по време на мача, за да прекъснат серията си от шест поражения.

Килиан Хейс и Амиду Диало бяха изгонени заради сбиване точно преди почивката. Мориц Вагнер блъсна съперник, след което получи удар в главата от Хейс и за кратко изглежда загуби съзнание.

Джейлън Дюрен завърши със 7 точки и 18 борби за Пистънс, а състезателите, които влязоха от резервната скамейка за домакините вкараха общо 76 точки. Франц Вагнер отбеляза 19 точки за Орландо, който загуби втори пореден мач след като бе спечелил осем от последните си девет двубоя.

При оставащи 33 секунди от първото полувреме, Мориц Вагнер фаулира Хейс и го блъсна към пейката на Пистънс при борба за топката. Баскетболистите на Орландо се втурнаха към мястото на сблъсъка, а Вагнер бе дисквалифициран, подобно на Хайс и Диало.

Бруклин Нетс победи Атланта със 108:107 като гост в друга среща от вечерта в НБА. Кайри Ървинг реализира 15 от своите 28 точки в четвъртата част, а Кевин Дюрант завърши с 26 точки и 16 борби, неговото лично постижение за сезона, за да помогнат за успеха на Нетс, който бе десети пореден. Това е най-дългата победна серия в Националната баскетболна асоциация за този сезон, както и най-дългата успешна поредица за Нетс откакто те победиха десет поредни пъти през сезон 2005/2006. Преди това Бруклин бе записвал серия от десет победи и през сезон 2002/2003, а рекордът на клуба е 14 поредни успеха, поставен през сезон 2003/2004 и изравнен през 2005/2006. Към момента Бруклин е спечелил 14 от последните си 15 мача и е с актив 23-12.

Домакините от Атланта Хоукс бяха без лидера си Трей Йънг, както и водачът при борците под кошовете Клинт Капела и ДеАндре Хънтър. Дежонте Мъри вкара 24 точки за Хоукс.

Чикаго надигра Милуоки със 119:113 след продължение като домакин след 42 точки на ДеМар ДеРоузън. Булс изоставаха с 15 точки рано в четвъртата част, но стигнаха до изравняване. ДеРоузън отбеляза 10 точки продължението, Никола Вучевич вкара важна тройка в края. Янис Адетокунбо изравни най-доброто си постижение за сезона с 45 точки в мача и овладя 20 борби, но Бъкс допуснаха четвърта поредна загуба.

Ню Орлиънс се справи у дома с Минесота със 119:118. Зайън Уилямсън вкара 43 точки – рекорд в кариерата му в НБА, включително последните 14 точки за Пеликанс в заключителните 2:44 минути. Победата бе четвърта поред за Ню Орлиънс. Антъни Едуардс реализира 27 точки за Минесота, но пропусна стрелба за евентуална победа на гостите и те претърпяха четвърто поредно поражение.

Домакинска победа записа и Сакраменто над Денвър със 127:126 след 33 точки на Малик Монк. Кингс наваксаха изоставане от 19 точки в третата част. Никола Йокич завърши с 40 точки за Нъгетс, но пропусна ключова стрелба от дистанция в края.

ДеАрън Фокс отбеляза 31 точки и 13 асистенции, а Домантан Сабонис добави 31 точки, 10 борби и 5 асистенции, за Сакраменто, който бе загубил три от последните си четири домакинства.

Голдън Стейт надделя над Юта със 112:107 у дома в друга среща от вечерта в НБА. Джордан Пул реализира 26 точки, включително кош при оставащи 1:27 минути и допринесе за успеха на Уориърс, а Лаури Марканен се отчете с 29 точки, от които седем тройки и 16 борби за гостите от Юта.

Лос Анджелис Лейкърс загуби като гост на Маями с 98:112. Джими Бътлър отбеляза 27 точки, а Бам Адебайо се включи с 23 точки и 14 борби за успеха. ЛеБрон Джеймс завърши с 27 точки, 9 борби и 6 асистенции за ЛА Лейкърс.

Вашингтон победи у дома Финикс със 127:102 след 30 точки на Руи Хачимура, негово лично постижение за сезона. Кристапс Порзингис и Кайл Кузма добавиха по 22 точки за домакините, а Деандре Ейтън вкара 31 точки за Сънс.

Срещи от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада:

Източна конференция

Атлантическа дивизия: Бостън 25 победи/10 загуби, Бруклин 23/12, Филаделфия 20/13

Централна дивизия: Милуоки 22/12, Кливланд 22/13, Индиана 18/17

Югоизточна дивизия: Маями 18/17, Атланта 17/18,  Вашингтон 15/21

Западна конференция

Тихоокеанска дивизия: Лос Анджелис Клипърс 21/15, Финикс 20/16, Сакраменто 18/15

Югозападна дивизия: Ню Орлиънс 22/12, Мемфис 20/13, Далас 19/16

Северозападна дивизия: Денвър 22/12, Портланд 18/16, Юта 19/18.