0

Н ай-добрият българския тенисист Григор Димитров ще играе срещу испанския квалификант Роберто Баутиста-Агут в първия кръг на турнира на твърда настилка в китайската столица Пекин с награден фонд 3,89 милиона долара.

33-годишният хасковлия, който е №10 в световната ранглиста на АТП, има 4 поредни победи от 5 мача с 3 години по-големия от него съперник. Двамата за последно играха през 2021-ва на турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати, когато нашият печели с 6:3, 6:4. Интересното е, че 2 от срещите им са именно в Пекин – през 2013-а Баутиста-Агут печели с 6:4, 6:2, а през 2017-а Гришо го отстранява на четвъртфинала след 7:6 (5), 4:6, 6:2.

Сега испанецът премина пресявките, а по-рано в сряда елиминира №3 в схемата Роман Сафиулин (Русия) със 7:5, 3:6, 6;4 за 2,49 часа.

При успех на старата, във втория кръг в Пекин Гришо ще срещне победителя от мача между Иржи Лехечка (Чехия) и Педро Мартинес (Испания).
На четвъртфиналите евентуален съперник на нашия ще бъде водачът в световната ранглиста и защитаващ титлата си Яник Синер (Италия), който стартира с двубой срещу Николас Хари (Чили).

Втори поставен е Карлос Алкарас (Испания), а  негов първи съперник е Джовани Мпечи Перикар (Франция).