П ървият братовчед на първата ни ракета Григор Димитров - Александър Василев, прескочи първия кръг на тенис турнира "Уимбълдън" за юноши, след като се наложи с 6:3, 6:3 над Алехандро Арсила от Колумбия.

В следващия си мач 18-годишният суперталант ще срещне мароканеца Карим Бенани.

Батко му Григор, с когото не поддържа никаква връзка и който на 17 стана юношески шампион на „Уимбълдън”, утре пък на централния корт на „Ол Инглънд Клъб” ще се изправи срещу световния №1 Яник Синер (Ит).

Василев (1304-ти в света) доминираше в мача срещу Арсила (1209-и), който бе прекъснат за дълго време заради дъжд в Лондон. Нашето момче, чиято подготовка за „Уимбълдън” мина на единствените тревни кортове у нас - в хисарското село Старо Железера, записа пробив в шестия гейм на първия сет и още два във втория, реализирайки първия си мачпойнт. 

Братовчедът на Гришо, който 12-и в схемата, не защитава пробив нито веднъж, а мачът продължи 58 минути. Василев планира и участие в надпреварата при двойките, където ще си партнира с италианеца Пиерлуиджи Базиле, като двамата са поставени под №6.

По-рано 16-годишният Иван Иванов се наложи над Джак Сатърфийлд (САЩ) с 6:1, 6:2 само за 57 минути игра.

След равенство 1:1 в първия сет българинът направи серия от пет поредни гейма за 6:1, а във втората част поведе с 3:1 и след като Сатърфийлд взе следващия гейм, той отново спечели три поредни гейма за крайното 6:2-

Следващият съперник на Иван Иванов ще бъде руснакът Егор Плешивцев.