0

М инистърът на младежта и спорта Весела Лечева поздрави националния  отбор по волейбол, който спечели бронзови медали от европейското първенство под 20 години в Монтесилвано, Италия. България победи Белгия с 3:1 в "малкия финал". По пътя към титлата момчетата на Мартин Стоев отстъпиха на Италия.

"Щастлива съм да ви поздравя за бронзовия медал от европейското първенство в Италия за младежи под 20 години. Този успех е постигнат в много сериозна конкуренция на най-добрите отбори на континента. След сребърните медали на световното първенство в Иран пред 2019-та година, вашият тим продължава да е сред фаворитите, което е доказателство за големия ви потенциал, както и сериозната работа на треньорския щаб. Волейболът е спорт със сериозни традиции в България и победите на младежкия тим дават надежди, че отново ще сме част от световния елит, там където е нашето място. Желая ви много здраве, успехи и воля да продължите напред", пише Лечева.