0

Б ългария спечели бронзовите медали на европейското първенство по волейбол за мъже до 20 години. Момчетата на Мартин Стоев се справиха срещу Белгия с 3:1 (25:17, 25:19, 19:25, 25:17).

България изигра изключително силни първи два гейма и поведе с 2:0. В първата част момчетата на Мартин Стоев спечелиха на 17, а втората част на 19 точки. В третия гейм младите „лъвчета“ се отпуснаха и допуснаха загуба с 19:25.

В третата част България поведе с 3:0, но белгийците успяха да наваксат изоставането си и дори обърнаха до 4:3. Мачът започна да се движи точка за точка, но нашите успяха да дръпнат и направиха няколко поредни успешни отигравания за 10:7, което накрая треньорът на Белгия да вземе прекъсване. България задържа преднината си до 15:12.

Последваха още няколко добри разигравания, а след атака на Алекс Николов резултатът стана 18:14, след което треньорът на Белгия взе второ прекъсване.

Последваха още 3 точки за България срещу 1 за Белгия, а Ивайло Дамянов направи чудесна точка директно от севрис, след която „лъвовете“ поведоха с 21:15. Последва атака на Белгия, която изпрати топката в аут за 22:15.
В крайна сметка Венислав Антов направи страхотна атака и „затвори“ мача с 25:17.

Алекс Николов се отчете с 20 точки, а Венислав Антов с 14, но най-резултатен бе волейболистът на белгийците Фере Реже с 23 точки.

В спор за титлата тази вечер ще излязат отборите на домакините от Италия и Полша.