0

С лед като на старта на сезона гръцкият Олимпиакос загуби от турския Фенербахче в Истанбул в Евролигата, сега отборът на Александър Везенков допусна ново поражение край Босфора, този път от Анадолу Ефес.

Домакините спечелиха инфарктно с 91:89 след убийствена последна четвърт и така и двата тима имат по 2 победи и 2 загуби след първите си 4 мача в турнира.

“Червено-белите” от Пирея водеха с 15 точки в началото, но позволиха на турския гранд да сътвори обрат в последните минути и да отмъкне успеха.

Везенков отново бе сред най-резултатните за Олимпиакос, като завърши срещата с 16 точки, 6 борби и 2 асистенции. При стрелбата българският национал бе 5/10 от зоната за две точки, 1/3 от тройката и 5/5 от наказателната линия.

Олимпиакос направи кошмарни грешки в последните си няколко притежания, като Еван Фурние бе пряко замесен в две от тях. Освен това французинът взе и стрелбата при 86:89, но опитът му дори не достигна до коша, въпреки че на часовника оставаха около десет секунди.