0

П родължава силното представяне на Росица Денчева на Европейското лично първенство по тенис за юноши и девойки до 16 години в Парма (Италия).

Българката се класира за полуфиналите на сингъл при девойките и осигури втори медал за България от шампионата.

Вчера Денчева и Елизара Янева се класираха и за полуфиналите на двойки, с което донесоха първото отличие, а по-късно днес ще се борят за влизане във финала с полякините Надя Афелт и Мартина Шрутва.

Поставената под номер 3 Денчева победи убедително унгарката Мелинда Биро с 6:2, 6:0 на четвъртфиналите. Това бе четвърти пореден успех за нея без да загуби сет. В първите си четири мача младата българка загуби само десет гейма.

За място на финала Денчева ще се изправи срещу победителката от мача между втората поставена Чаро Ескива Банюлс от Испания и 12-ата в схемата Миа Поханкова от Словакия.