0

Б ългарският шампион по хокей на лед Ирбис-Скейт (София) претърпя сериозно поражение с 2:15 (1:3, 0:5, 1:7) от испанския КХ Хака (Уеска). Двубоятг бе първа среща от Континентална купа. Турнирът от първия предварителен кръг се провежда на испанска земя, а третият отбор в потока е Лиеж Булдогс (Белгия). Трябваше да участва и съставът ГСК Бузадам (Турция), който обаче предпочете да не пътува до Иберийския полуостров.

Победителят от групата се класира за втория етап от елиминациите и ще попадне в в поток С задено с Корона Брашов (Румъния), Жемгале (Латвия) и Целие (Словения).

За българите преминаване на този етап вече не стои на дневен ред предвид тежката загуба. Тази нощ испанските хокеисти ще имат реален финал за класиране, тъй като срещат белгийския Булдогс. Утре (неделя, 24-и септември) Ирбис-Скейт ще играе с Лиеж, който може и да се нуждае от победа, ако спечели довечера.

Пред близо 600 зрители българските хокеисти оказаха съпротива само в първата третина, която завърши 3:1. Томислав Георгиев откри резултата за Ирбис в 8:07 минута след асистенции на Веселин Диков и Янаки Гачев. Домакините обаче обърнаха развоя на срещата само за две минути с гол на Хавиер Луис при числено превъзходство и друг от Пабло Пантоха. Пред края на третината Алехандро Карбонел увеличи преднината. Във втората част домакините вкараха нови пет гола, а българите върнаха едно попадение при 1:11 чрез Константин Диков.

Българският отбор използва двама вратари, всеки от които спаси по 31 изстрела. Димитър Димитров започна, а след това го замени Теодор Асенов. Испанците стреляха 77 пъти към българпската врата, докато нашите момчета отвърнаха с 10 изстрела. За победителите Алехандро Карбонел вкара три пъти, Пабло Пантоха добави 2. Останалите 10 гола бяха дело на различни състезатели.