0

Ж енският тим на България загуби от Турция с 2:3 на финала на Европейската квалификация за жени отборно по бадминтон, която завърши днес в столичната зала "Европа". Така Турция се класира за финалите на турнира през февруари в Полша.

Двубоят беше много оспорван и се реши в последния мача. В отделните срещи Калояна Налбантова допусна поражение от Неслихан Арън с 18:21, 14:21 за 43 минути, а Стефани Стоева изравни на 1:1 след успех над Йозге Байрак с 21:19, 21:16 за 42 минути.

В третия сингъл Мария Мицова загуби от Бетюл Сонер с 19:21, 18:21 за 35 минути, след което на двойки трикратните европейски шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха срещу Бенгису Ерчетин и Назлъджан Инджи с 16:21, 21:11, 21:12 за 56 минути.

В решителния пети мач Мария Мицова и Калояна Налбантова загубиха на двойки от Ясемен Бекташ и Зехра Ердем с 18:21, 21:14, 19:21 за 62 минути.

Мъжкият ни тим пък записа първа победа на Европейската отборна квалификация по бадминтон в Ер-сюр-ла-Лис (Франция). В третия си мач от надпреварата националите спечелиха срещу Словения с 5:0, след като в предишните си два мача отстъпиха пред Италия с 1:4 и пред домакините от Франция с 0:5.

Така България завършва на трето място в класирането в групата, след Франция и Италия.