В ъоръжените сили на Иран обявиха днес в изявление, разпространено от иранските държавни медии, че зачитат суверенитета на Турция и отричат да са изстрелвали ракета към турска територия, предаде Ройтерс.
ТРЕВОГА ПРИ КОМШИИТЕ! Иран изстреля балистични ракети към Турция
Малко след 13:30 ч. местно време (12:30 ч. българско време) вчера Министерството на отбраната на Турция съобщи за прехващане на иранска балистична ракета, която се е била насочила към турското въздушно пространство, след като е прелетяла над въздушното пространство на Ирак и Сирия.
АНКАРА ОТСИЧА: Няма удари по нас, всичко е дезинформация!
Отговорен турски представител обяви пред агенция Франс прес, че Турция „не е била целта на ракетата“.
У нас се наложи нов анализ на рисковете, заплахите и променените условия, свързани с конфликта в Близкия изток, след като стана ясно за ракетата към Турция. След заседанието в Министерството на отбраната стана ясно, че няма непосредствена заплаха за сигурността на страната ни.



















