Р усия спешно трябва да подобри и засили противовъздушната си отбрана. Това обяви лично руският президент Владимир Путин. Извънредното признание на държавния глава идва само ден след като украински дронове нанесоха тежки удари по ключови стратегически обекти на руска територия.
Дронове удариха сърцето на Санкт Петербург
ОГЪН В НЕБЕТО НАД МОСКВА: Нощта, в която стотици дронове разтърсиха Русия!
Военното напрежение ескалира рязко, след като безпилотни апарати на Украйна успяха да преодолеят руската защита. Те поразиха петролен комплекс и военноморска база в Санкт Петербург. Нападението нанесе сериозен удар по престижа на руската армия в родния град на президента.
Путин призна за проблемите пред света
КРЕМЪЛ НА НОКТИ: Украйна с опит за покушение срещу Путин?!
Руският лидер направи коментара по време на официална среща с чуждестранни журналисти, провела се в Санкт Петербург. Путин не скри, че сигурността на небето над Русия е изложена на риск и се нуждае от незабавна промяна.
„Русия има система за противовъздушна отбрана. Да, трябва да я подобрим. Да, трябва да я укрепим. И ще го направим“, заяви категорично Путин пред медиите, цитиран от БГНЕС.
Руският президент разкри и инфарктни детайли от тайните дипломатически ходове на американския си колега Доналд Тръмп. По време на мащабна среща с ръководителите на водещите световни новинарски агенции в Константиновския дворец в Санкт Петербург, руският лидер обяви, че Белият дом е поискал от Москва конкретни компромиси за войната в Украйна.
Условието на Кремъл за край на войната
Путин официално потвърди, че Русия има готовност да отстъпи, но само при едно категорично условие – ако Киев направи абсолютно същото. Той подчерта, че руската армия разполага с всички необходими ресурси, за да постигне военните си цели, а силите му на терен продължават да напредват неумолимо.
Русия проговори за украинската операция „Паяжина“
„Ние безспорно сме готови и желаем да постигнем споразумение с Украйна по мирен път, и то на основата, за която говорихме по време на срещата с президента Тръмп в Анкоридж“, отбеляза руският президент, цитиран от Ройтерс.
Нов енергиен съюз под носа на Запада
Руският лидер хвърли и друга икономическа бомба, която ще пренареди силите на планетата. Той обяви, че Москва и Пекин са на прага на подписването на нови споразумения в областта на енергетиката. Путин изрази пълна увереност, че тези договорености ще бъдат приветствани от световните пазари, но отказа да оповести повече подробности. Москва отдавна натиска за подписването на окончателен договор за изграждането на новия мегагазопровод „Силата на Сибир 2“, който трябва да доставя руски газ до Китай през територията на Монголия.
Натискът на САЩ върху Индия се провали
Путин губи по $100 милиона на ден!
В геополитическия шахмат Путин коментира и отношенията между Москва и Делхи. Той беше категоричен, че руско-индийските връзки няма да бъдат засегнати по никакъв начин от сътрудничеството на Индия с Вашингтон. Президентът призна, че САЩ се опитват да оказват брутален натиск върху Индия и нейните връзки с Кремъл, но отсече, че е абсолютно безполезно да се опитват да притискат премиера Нарендра Моди.
Остра дискусия за милиарди с Казахстан
В края на изявлението си руският президент се спря и на отношенията с Казахстан, които по думите му се развиват много успешно и във възходяща посока. Той обаче призна пред медиите, че преговорите с Астана са изключително тежки и напрегнати.
„Нашите казахстански приятели, партньори, съвсем не са лесни. Винаги по почти всеки въпрос има остра дискусия. Това касае и финансовите взаимоотношения, и отношенията в сферата на промишлеността, условията за инвестиционни дейности, и всякакви големи проекти“, разкри Путин, цитиран от ТАСС.



















