О коло границите на Украйна са разположени над 400 бойни самолета и около 360 бойни хеликоптера на Руската федерация. Това обяви на брифинг Юрий Игнат, прессекретар на командването на ВВС на Въоръжените сили на Украйна.
„Около нашите граници има огромно струпване на руски летателни апарати – повече от 400 бойни самолета и 360 хеликоптера, от които над 150 са ударни вертолети, като Ка-52“, каза Игнат. Той твърди че противовъздушната отбрана на Украйна е свалила два такива хеликоптера, но не уточни къде.
Според прессекретаря Русия използва активно авиацията. Изтребителите постоянно патрулират въздушното пространство на Беларус, Русия, вече превзетите украински земи, както и акваторията на Черно и Азовско море. Самолетите за далечно радиолокационно откриване А-50 и ретранслаторите Ил-22 са постоянно в небето.
Новината идва само дни, след като американското разузнаване обяви, че Москва готви мащабна атака в Украйна, която няма да бъде сухопътна, а по въздух. Вашингтон активно предупреждава сънародниците си да напусната територията на Украйна.



















