Новият Range Rover SVAutobiography ще направи своята световна премиера по време на автомобилния салон в Лос Анджелис от 1 до 10 декември. Новият луксозен всъдеход демонстрира лукс на ново невиждано досега ниво. Моделът е най-новият несравним продукт на подразделението Special Vehicle Operations, което създава върховите модели на Jaguar и Land Rover в уникални комбинации на лукс (SVAutobiography), динамика (SVR) и проходимост (SVX).
Редом с Range Rover SVAutobiography и SVAutobiography Dynamic, в Северна Америка ще бъдат показани за първи път и най-бързият Range Rover досега - Range Rover Sport SVR, както и Land Rover Discovery SVX. Най-бързият досега Range Rover Sport SVR с мощност 575 к.с. ускорява от 0 до 100 км/ч само за 4,5 секунди. Land Rover Discovery SVX е предшественик на серийния върхов модел Discovery за офроуд ентусиасти, които търсят епични приключения и съчетава безупречна проходимост и огромна мощност от 525 к.с. и въртящ момент от 625 Нм.
Новите задвижвани с бензинов двигател и електромотор plug-in хибриди Range Rover и Range Rover Sport също се появяват в САЩ за първи път. И двата модела предлагат устойчив лукс и динамика с пробег до 31 мили с нулеви емисии. Автомобилите са част от новите гами на Range Rover и Range Rover Sport, които правят своя дебют с най-новите технологии и усъвършенстван екстериорен дизайн. Тези премиум автомобили демонстрират най-доброто от британския дизайн и ще бъдат изложени в Конгресния център на Лос Анджелис от 1 до 10 декември.
На автосалона в Лос Анджелис също за първи път ще бъдат показани компактният и динамичен кросоувър Jaguar E-PACE, мощният флагмански седан Jaguar XJR575, и стилното и просторно комби Jaguar XF Sportbrake. Флагманът Jaguar XJR575 предоставя впечатляваща мощност от 575 к.с. и огромен въртящ момент от 700 Нм. Стилното и просторно комби Jaguar XF Sportbrake разполага с огромен багажник с обем от цели 565 литра.
Новите plug-in хибридни модели демонстрират ангажимента на Jaguar Land Rover към електрифицирането. Първият изцяло електрически и динамичен SUV - Jaguar I-PACE, излиза в продажба още следващата година. Прототипът I-PACE eTrophy е поредното доказателство за намеренията на компанията в посока електрифициране. Той дава представа за първата в света състезателна серия с електрически автомобили от една марка, която ще стартира през 2018 г.
Монитор


















