М инистерският съвет ще проведе извънредно заседание заради бюджета за 2022 година. Кабинетът „Петков” ще заседава онлайн и ще разгледат финансовата рамка на държавата, която внася вицепремиерът и министър на финансите Асен Василев.

Освен това министрите ще трябва да одобрят парите за Държавното обществено осигуряване, както и тези на Здравната каса.  


След края на заседанието Правителствената информационна служба ще предостави информация за приетите решения.