С игнал за съмнителен багаж в румънската част на ГКПП „Дунав мост“ е бил подаден тази сутрин. За кратко движението по съоръжението бе спряно.

Сигнал за съмнителен багаж в румънската част на ГКПП „Дунав мост“ е бил подаден тази сутрин. За кратко движението по съоръжението бе спряно.

Според информация в румънски медии дежурни служители са забелязали подозрителен куфар до гишето за плащане, което е за излизащите от Румъния. Подаден е веднага сигнал на спешния телефон 112. Мястото е обезопасено, а движението по моста - спряно за 45 минути – от 8,55 ч до 9,40 часа. Службите са извършили необходимите действия и е установено, че куфарът е забравен и не е опасен.