С обствениците на кучета са по-щастливи от другите хора, пише в. "Дейли експрес", позовавайки се на резултатите от британско проучване.
Допитването е обхванало 1000 собственици на кучета и 1000 души без домашен любимец. Проучването е установило, че стопаните на куче са по-доволни от живота си като цяло, от работата си и от социалния си живот. Осемдесет процента от анкетираните лица с четириног питомец са определили живота си като цяло като "много щастлив" или щастлив. За сравнение - само 70 процента от хората без куче са се описали като щастливци. Допитването е показало също, че според 86 процента от собствениците на кучета питомците им помагат да се борят срещу всекидневния стрес.
Според събраните данни 63 процента от кучешките стопани срещу 44 процента от хората без куче са съобщили за задоволство от професионалния си живот.
Стопаните на кучета освен това прекарват повече време на открито и са по-активни физически. Те не само разхождат питомците си, но и са по-склонни да практикуват външни хобита като колоездене и градинарство. За сравнение - хората без кучета предпочитат забавленията у дома - гледане на телевизия, слушане на музика, четене.
