В ъздушната линейка кацна на площадката в двора на областната болница във Велико Търново, за да транспортира децата, пострадали в катастрофа тази нощ в Горна Оряховица.
Припомняме, че катастрофата с пет деца стана в сряда вечерта в Горна Оряховица. Зад волана е бил 15-годишен, който е взел колата на баща си, предаде БНТ.
Четири от пострадалите момчета тази нощ са приети във Великотърновската болница. Две от тях са в тежко състояние, с опасност за живота и са транспортирани с два хеликоптера към болница "Пирогов" в София. Първата въздушна линейка излетя от Велико Търново около 10:30 часа, по-късно кацна и втора, която транспортира 15-годишното момче. Другите две пострадали деца остават в неврохирургията на Великотърновската болница.
По време на инцидента автомобилът, управляван от 15-годишно момче, излязъл от пътното платно и се е блъснал последователно в два леки автомобила, два контейнера за смет, железобетонен стълб и гаражна врата. Пътният инцидент е станал около 1:30 часа през нощта, съобщи ОД на МВР.
Междувременно се появи видео на жестокия сблъсък.
На непълнолетния водач са взети кръвни проби за изследване за употреба на алкохол и наркотични вещества. Причините за пътнотранспортното произшествие се изясняват. По случая е образувано досъдебно производство, а разследването продължава.
Под ръководството на Районната прокуратура във Велико Търново, Териториално отделение - Горна Оряховица, се извършват действия по разследване по досъдебно производство за катастрофата. Това съобщиха от пресцентъра на Районната прокуратура.
В хода на досъдебното производство е извършен оглед на местопроизшествието в присъствието на автоексперт. Разпитани са свидетели и са назначени съдебно-медицински, автотехнически и технически експертизи.
Предстои да бъдат извършени разпити на свидетели и да бъдат назначени нови експертизи, включително комплексна психолого-психиатрична експертиза на водача.
За престъплението се предвижда наказание лишаване от свобода за срок от 1 до 6 години, както и отнемане на моторното превозно средство, послужило за извършване на престъплението, ако е собственост на дееца. Ако същият не е собственик, се присъжда равностойността му.
Разследването по делото продължава под наблюдението на Районна прокуратура - Велико Търново, Териториално отделение - Горна Оряховица.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE
Добавете „Телеграф“ сред предпочитаните си източници в Google



















