Щ е инициирам промяна в Закона за предучилищното и училищното образование, която да ограничи възможността кметовете на общини да обявяват еднолично неучебни дни, написа министърът на образованието и науката Красимир Вълчев в официалния си профил във Facebook.
ИЗНЕНАДА: 14 май - неучебен ден в София! (ВИЖТЕ ЗАПОВЕДТА)
Утре ще бъде неучебен ден за училищата в София заради протестите в наземния градски транспорт, обяви по-рано днес на пресконференция в Столичната община кметът на София Васил Терзиев.
На 14 май (сряда) от 4:00 ч. пред входовете на гаражите и депата на Столичния градски транспорт в София ще се проведе протест под надслов „Достоен труд – достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!“.
Столичният кмет посочи, че по-рано днес е разговарял с директорите на Столичния автотранспорт и електротранспорт, които са го уверили, че, ако няма ескалация при утрешните протести, имат готовност да излязат и да си изпълнят нарядите. Опасенията ни са, че може да има блокиране на изходите на депата и това да доведе до невъзможност да работят, добави Терзиев. Той каза, че общинската администрация разбира и уважава справедливото право на протест, но се надява той да протече без ексцесии и напрежение, за да не страдат софиянци.
*Източник: БТА