0

Л удогорец не успя да победи Гройтер Фюрт - 1:1 в странна контрола, която се игра от две части от по 60 минути. "Орлите" поведоха още 58-ата секунда чрез Текпетей, а след това имаха няколко възможности да удвоят. Това обаче не се случи.

Напротив. Две минути преди края на редовното време на първото полувреме Гройтер Фюрт, за който в миналото е играл Хенри Кисинджър, изравни. След центриране от ъглов удар вдясно от вратата на Падт, футболист на Фюрт се пребори за топката, която рикошира в Рик Джонатан и попадна в Гидеон Юнг, който вкара отблизо с мощен удар.

Второто полувреме темпото спадна, а едва в края родният тим упражни по-сериозен натиск. Стигна се и до интересен момент. В 107-ата минута съдията се озова в нокаут след като се натресе в Оливер Нойер. Така се наложи д-р Валентин Великов, който се прочу с акцията около спасяването на Кристиан Ериксен, да му оказва помощ заедно с германския си колега.

Минута по-късно бе отменен гол на Сотириу. "Блондинът" дълго протестираше, че фаул няма.