0

А рда (Кърджали) и Локомотив 1929 (София) завършиха наравно 2:2 в първи мач от 15-ия кръг на българската футболна Първа лига, истински задъхан екшън с обрати в резултата, феноменално изравнително попадение за домакините от Светослав Ковачев и три червени картона.

Арда създаде първите опасни положения в мача и след пропуски на Ласана Ндиайе и Светослав Ковачев, Иван Тилев вкара за 1:0 в 18-ата минута. Халфът на домакините първо пробва центриране отляво, което бе избито, а след това овладя топката и от дъгата фалцово я закова в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

До края на полувремето Локо се разигра, като първо Димитър Митков се разписа за 1:1 в 31-та минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. След 12 мин. Пък Ивайло Найденов изведе гостите напред - Симеон Славчев центрира по земя и след като няколко футболисти се разминаха с топката, тя се озова в свободния на далечна греда юноша на Левски, който вкара за 2:1 в полза на Локо.

Арда не само допусна обрат, а и остана с човек по-малко във втората минута на добавеното време - Иван Тилев получи втори жълт картон след много грубо нарушение и остави домакините с 10 души на терена.

Макар с човек по-малко, Арда съумя да изравни десетина минути преди края на мача. Светослав Ковачев бе съборен пред наказателното поле на Локо, като сам изстреля мощна тупалка във вратарския ъгъл за 2:2.

Още в следващата атака реферът Ковачев изкара и червен картон на Матеус Дуарте, който пък ядоса с реакцията си домакините и се стигна до кратко сдърпване. То вдигна напрежението, довело до червен картон и за Симеон Славчев в 88-ата мин..

С тази точка Локо София се изкачи на пето място пред отборите на Левски, Черно море и Славия, а Арда остана на девето място.

Арда трябва да съжалява повече от Локомотив (София) за равенството 2:2 в мач от 15-ия кръг на българската футболна Първа лига, според треньора на отбора Александър Тунчев.

"Искахме да накараме Локомотив да отворят празни пространства, но направихме обратното. Сами сме си виновни за двата гола.

Доволен съм обаче от играта ни през второто полувреме. С десет човека бяхме по-активни и малко не ни стигаше да вкараме втория гол по-рано. Имахме една или две ситуации и след това, но не успяхме да ги завършим", заяви Тунчев пред „Диема Спорт“.

"Когато играем спокойно и със самочувствие, изглеждаме добре. Радвам се и за това, че не се предадохме до последния съдийски сигнал. Според мен ние сме отборът, който повече трябва да съжалява за това равенство".

Колегата му Станислав Генчев е разочарован от плахата игра на неговия Локомотив през второто полувреме.

Треньорът на "железничарите" заяви, че неговият отбор е бил длъжен да се справи по-добре при играта с човек повече.

"Преди този мач ни деляха две точки, двата отбора се представяме добре през тази година, Арда играе добър футбол и беше ясно, че ни чака труден мач. Радвам се, че вкарахме два гола, но страхливата ни игра през второто полувреме е нетипична за нас", заяви Генчев за „Диема Спорт“.
"Арда нямаше чисто голово положение, но стигна до изравняването от статично положение. Заслужиха си го, тъй като се бореха повече от нас.

"Това е първият ни обрат през сезона и се радвам, но трябваше да запазим резултата с човек повече. Трябва обаче и да отдадем заслуженото на отбора на Арда.“

Първа лига, 15-ти кръг, петък:

Арда – Локомотив София 2:2 (1:2)

Ст. „Арена Арда“, Кърджали

АРДА: Анатолий Господинов, Умар Сако, Милен Желев, Светослав Ковачев, Александър Георгиев (57-Джунейт Али), Иван Коконов, Ласан Ндиайе (75-Тонислав Йорданов), Деян Лозев (73-Милен Стоев), Алекс Петков, Иван Тилев и Лъчезар Котев.

ЛОКО СОФИЯ: Александър Любенов, Алан Диас, Ивайло Найденов, Матеус Дуарте, Селсо Рапосо, Красимир Милошев, Симеон Славчев, Божидар Кацаров, Антонио Вутов (69-Димо Бакалов, 89-Марио Петков), Димитър Митков (68-Илия Димитров) и Карлос Франса (69-Юлиан Ненов).

Голмайстори: 1:0 Иван Тилев 18, 1:1 Димитър Митков 31-дузпа, 1:2 Ивайло Найденов 43, 2:2 Светослав Ковачев 81

червени картони: Иван Тилев 44 (Арда); Матеус Дуарте 83, Симеон Славчев 88 (Локомотив)

главен съдия: Волен Чинков
жълти картони: Умар Сако, Иван Тилев, Анатолий Господинов, Светослав Ковачев, Александър Любенов (Арда); Симеон Славчев, Матеус Дуарте, Селсо Рапосо (Локомотив).

Арда (Кърджали) - Локомотив 1929 (София) - 2:2

в събота: Спартак (Варна) - Черно море (Варна), Славия - ЦСКА 1948, Левски - Локомотив (Пловдив);

в неделя: Ботев (Враца) – ЦСКА-София, Лудогорец (Разград) - Ботев (Пловдив);

в понеделник: Пирин (Благоевград) – Септември, Хебър (Пазарджик) - Берое (Стара Загора)

1. ЦСКА-София                13   10   1   2   24:8    31 точки