0

А рда нанесе тежък удар по амбициите на Локомотив Пловдив за топ 6 след успех с 5:1 в първи мач от 24-ия кръг на Първа лига. Това е най-убедителната победа на тима от Кърджали в елита.

Двубоят започна отлично за гостите от Пловдив, които поведоха още в 3-а минута с гол на Умарбаев, но Арда обърна развоя на мача с три гола в рамките на осем минути в средата на първата част. Точни бяха Александър Георгиев (25), Тонислав Йорданов (29) и Петко Ганев (33).

След почивката домакините продължиха да доминират и Иван Тилев и Светослав Ковачев вкараха още два гола във вратата на Лукас Рейдър.

Локомотив Пловдив доигра мача с 10 души след червен картон на Райън Бидунга в 58-а минута.

След мача Локо остава седми в класирането с две точки по-малко и мач повече от шестия Левски, който утре приема Локомотив София. Арда е девети с 28 точки.