0

Арда победи като гост Ботев Пловдив с 2:0 в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. Умар Сако даде преднина на гостите в 40-ата минута. Само две минути след това Преслав Боруков подаде на Станислав Иванов, който добави още едно попадение за тима от Кърджали.

„Канарчетата“ завършиха мача с човек по-малко, след като Антонио Перера бе изгонен за втори жълт и съответно червен картон.

През второто полувреме голове нямаше и така Арда грабна трите точки. Тимът воден от Александър Тунчев има 4 точки след 3 изиграни двубоя. "Канарчетата" пък отново се провалиха у дома и все още нямат победа на "Колежа". Ботев е с 2 точки след 4 мача в шампионата.

В следващия кръг Ботев Пловдив гостува на Хебър в Пазарджик, докато Арда е домакин на Локомотив София.