0

А рда Кърджали изигра отлично първо полувреме и за 30 минути наниза три гола на Крумовград за крайното 3:1 при визитата си в Пловдив.

Отборът на Александър Тунчев притисна максимално опонента още от първия съдийски сигнал и Джелал Юсеинов откри в 4-ата минута. Преслав Боруков удвои в 17-ата, за да може Умар Сако да даде повече от комфортна преднина след 30 изиграни минути.

През втората част все пак Крумовград върна едно попадение чрез Диего Рапосо след много лоша грешка на Лъчезар Котев, но това бяха силите за символичните домакини.

По този начин Арда записа четвърти пореден успех в efbet Лига и добрата серия на тима го изкачи до четвъртото място с 19 точки преди да се изиграят всички срещи от 11-ия кръг на родния елит.

Крумовград пък не може да намери победата в четвърта поредна среща и тимът е 9-и с 13 точки.