0

Л окомотив София победи с 1:0 като гост Берое в двубой от 13-ия кръг от Първа лига, разписа се Даниел Ками в 86-ата мин., негов първи гол за „железничарите“.

Красимир Милошев центрира от ъглов удар. Кръстев стреля с глава, но Ачинели спаси.

Топката достигна до Даниел Ками и той отблизо се разписа за отбора от София, който записа втори успех като гост и общо четвърти през сезона.

При 61% владеене на топката и 14 удара към вратата на Локо срещу 6 за гостите, Берое може да съжалява  горчиво, че остана с празни ръце.

Локомотив е с 13 точки на 11-то място. Попадението е първо за Ками с екипа на "червено-черните".

Берое допусна седма загуба и е с 14 точки на девета позиция в Първа лига. Старозагорци са със 7 поредни мача без успех.

„В този случай ме боли от загубата“, заяви новият треньор на Берое Хосе Ачиари. „Имахме много положения, но не ги реализирахме. Беше страхотен двубой, с добър ритъм. Истината е, че нямахме късмет, за да спечелим и в крайна сметка загубихме.

Убеден съм, че пътят, по който вървим е правилен. Искаме да печелим. Това е поука за нас, искаме три точки още в следващия ни мач. Всеки един от футболистите дава максимума от себе си", завърши аржентинецът.

Сръбският му колега от Локомотив Данило Дончич бе много по-критичен към своите, въпреки победата. "Първото полувреме е едно от най-лошите за нас, след като дойдох в Локомотив София. На тренировка не сме играли толкова зле. Допуснахме противникът да създаде много положения“, обобщи Дончич.

„Знаехме, че имат много индивидуални качества като футболисти, но в момента са в криза. Възползвахме се от това. Второто полувреме бяхме малко по-добри и доминирахме в средата на терена, но пак не бяхме достатъчно опасни.

Накрая със смените и свежите хора бяхме малко по-близко до вратата на противника. Надявам се тази победа да помогне на самочувствието ни.

Това е втори пореден мач за нас без допуснат гол. Много се радвам за това, защото всички говорят, че имаме най-слабата защита. Подобрихме нещата. В следващите ни двубои ще играем повече футбол."

Берое - Локомотив София     0:1 (0:0)

Ст. „Берое“

Берое: Родриго Ачинели, Густаво Каскардо, Франко Рамос, Лусиано Скуадроне, Сантиаго Годой, Енцо Ойос (90-Майк Севайос), Франсиско Политино (70-Божидар Пенчев), Енцо Еспиноса, Едуин Ласо, Тиаго Сейхас, Вини Трибуле (83-Бруно Шмуц);

Локомотив София: Александър Любенов, Диме Димов, Ивайло Найденов, Бруно Франко, Даниел Ками, Красимир Милошев, Красимир Станоев (40-Диого Тейшейра), Лука Иванов, Стив Траоре (77-Димитър Митков), Валентин Николов (90-Гонсало Кардосо), Карлос Франса (77-Калоян Кръстев)

голмайстор 0:1 Даниел Ками 86

жълти картони: Тиаго Сейхас, Божидар Пенчев (Берое), Красимир Милошев, Лука Иванов, Димитър Митков, Валентин Николов (Локомотив)
главен съдия: Георги Иванов