0

Б ерое и Арда завършиха при резултат 2:2 в мач 3-ия кръг на плейофа за 7-10 място в Първа лига. Старозагорци трябва много да съжаляват, че изпуснаха победата, тъй като до 90-ата минута имаха преднина в резултата и бяха с човек повече на терена. Въпреки това гостите успяха да стигнат до точката с попадение от дузпа.

С пропуснатата победа Берое направи така, че спечелването на седмата позиция, която дава шанс за плейоф за Европа, да изглежда далеч по-сложна задача.

Заралии, които бяха без старши треньора си Петър Хубчев и двамата му помощници Левон Апкарян и Армен Амбарцумян, откриха резултата в 18-ата минута. Автор на гола бе Давиде Мариани, който вкара красиво попадение от дъгата на наказателното поле.

В началото на втората част беройци удвоиха аванса си с гол на Серкан Юсеин.

Гостите от Кърджали обаче бързо отговориха, като в 51-ата минута Иван Коконов се разписа във вратата на Ганев.

Светослав Ковачев остави Арда с човек по-малко в 71-ата минута след втори жълт картон, но в последната минута на редовното време Тонислав Йорданов бе точен от дузпа, за да донесе точката на тима си.