0

Б ерое спечели с 1:0 домакинството си на ЦСКА 1948 от 27-ия кръг на Първа лига. Абубакар Тунгара реализира единственото попадение в 31-ата минута.

Двата отбора попаднаха в първата четворка след края на редовния сезон и се борят за седмото място, даващо право на участие в бараж за Лигата на конференциите. Трите точки изравниха заралии с Локомотив Пловдив на върха, докато „червените“ са на пет точки зад двата отбора.

Срещата можеше да се развие и по друг начин, ако Галин Иванов бе реализирал отсъдената дузпа в 11-ата минута. Така столичани направиха пропуск в решаващ момент от бялата точка във втори пореден двубой, след като в предишния кръг срещу Арда (0:0) в положението на Иванов попадна друга от звездите на тима - Ивайло Чочев.