0

Д жани Политино вкара гол секунди след появата си в игра в 88-та минута и Берое надви ЦСКА 1948 с 1:0 като гост в последен мач от 26-ия кръг на българската футболна Първа лига.

Отборът, който рита на стадиона в Бистрица, няма победа в официален мач от 14 декември миналата година – от 1:0 с Арда. Едно от чудесата на ръководството на ЦСКА 1948 е как треньорът Панайотов, който спешно бе издигнат на поста от юношите до 17 г., продължава да води първия отбор и след такава серия.

След като разпродаде най-конвертируемите си футболисти през зимата, сред които националите Чочев и Русев, ръководството счете за най-правилно да извади от състава и националния вратар Наумов, който не желае да продължава повече престоя си в Бистрица.

Загубата от Берое бе пета (2 от Лудогорец, по една от ЦСКА-София, Черно море и Берое) в последните 8 мача за първенство и купите, в другите отборът, воден от Панайотов, направи хиксове с твърдо закотвения на последно място Етър, със Славия и в игровото време срещу „орлите“във финала на Суперкупата, загубена с дузпи.

Берое взе победата с гол в 88-ата мин., когато  Себастиан Вия изведе Джани Политино зад гърба на защитата и той се разписа с добавка, след като Петър Маринов отрази първия му удар. Политино се появи в игра само броени секунди преди победното попадение.
Това бе девета победа от началото на сезона за Берое, който е спечелил само един мач по-малко от ЦСКА 1948.

Треньорът на "червените" Николай Панайотов каза примирено: "Не отбелязахме гол от създадените положения. Жалко, но щом не можем да вкараме, значи може би резултатът е заслужен. В следващия мач трябва да бъдем по-уверени пред вратата, за да вкараме гол.

Не мога да коментирам гола. Според колегите ми, преди това е имало нарушение".

Футболистите на Берое ще показват все повече и повече качествата си, заяви старши треньорът на отбора Хосе Луис Ачиари след победата с 1:0 срещу ЦСКА 1948 в мач от българското първенство.

"Всички играчи се раздадоха. Работихме много добре цяла седмица и показваме все повече качествата ни. Спечелихме благодарение на нашите играчи, които зарадваха феновете", заяви той за Диема Спорт.

"Мачът беше равностоен. След първото полувреме знаехме как да противодействаме на ЦСКА и ги хващахме на контра. Имахме ситуации, в които ни липсваше последният пас за гол, но в последните минути го направихме благодарение на Политино. Футболистите ни обаче играеха интелигентно още от първите минути".

Първа лига, 26-ти кръг, неделя:

ЦСКА 1948 - Берое (Стара Загора) - 0:1 (0:0)
голмайстор 0:1 Джани Политино 88

Ботев (Пловдив) - Черно море (Варна) - 0:0

от събота:

Локомотив 1929 (София) - ЦСКА-София - 0:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Джонатан Линдсет 17

Локомотив (Пловдив) - Лудогорец (Разград) - 1:2 (1:1)
голмайстори: 0:1 Бърнард Текпетей 30, 1:1 Мичи Нтело 30, 1:2 Диниш Алмейда 90+1

Ботев (Враца) - Хебър (Пазарджик) - 3:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Клери Сербер 16, 2:0 Браян Переа 52 от дузпа, 2:1 Стефан Цонков 69, 3:1 Браян Переа 90+3 от дузпа, 3:2 Красиан Колев 90+6