0

Берое и Ботев Пловдив завършиха 1:1 в мач от 21-ия кръг. Джонатан Перейра изведе домакините напред преди почивката, а Реба Рабей изравни за Ботев в 84-ата минута.

Берое започна мача по-добре, а Омар Камара и Кийлън Лебон опитаха удари, но не затрудниха вратаря Хидайет Ханкич. Емануел Току пробва изстрел за Ботев, но не затрудни вратаря на Берое Генадий Ганев. В 43-ата минута домакините поведоха. Камара се възползва от грешка в защитата на гостите, топката стигна до Абубакар Тунгара, който пък подаде на непокрития Джонатан, а бразилецът се разписа отблизо.

След почивката Берое продължи да атакува. Алиун Фал и Симеон Мечев опитаха удари, но без успех. След почивката в игра за Берое влезе и новото попълнение Давиде Мариани. Бившият футболист на Левски замени Омар Камара.

В 84-ата минута Ботев изравни. Мохамед Брахимир изведе с пета Рабей, който не сгреши сам срещу вратаря.

Ботев е трети в класирането с 36 точки, Берое е на седмо място с 29.