0

Л удогорец победи лесно с 5:0 като гост Ботев Враца в 4-тия кръг на Първа лига, с което си масажира нараненото самочувствие от резила в Любляна срещу Олимпия в Шампионската лига.

Още в осмата минута „орлите“ поведоха чрез дебютанта Руан Секо, изведен отлично от Кайо Видал.

Интригата приключи в 17-ата мин. Заради  червения картон на Диого Барбоса, оставил домакините с 10 души още в 17-ата мин. Той ритна Кайо Видал и след ВАР-консултация реферът Гинчев го изгони.

В 28-ата минута шут на Иван Йорданов срещна гредата на вратата на Ботев, а секунди след това попадение на Секо беше отменено заради засада.

Лудогорец поведе с 2:0 веднага след подновяване на играта. Сонко Сундберг комбинира с Кайо Видал, който изведе Сон. Испанецът проби в наказателното поле на Ботев, където смени посоката и с шут с десния крак препарира вратаря Костов.

В 63-ата минута Педро Нареси също се разписа чрез добавка, след като Сонко Сундберг отправи удар, вратарят Красимир Костов изпусна топката и тя дойде удобно до Нареси.

След още 2 минути гостите реализираха четвъртото си попадение: Иван Йорданов вдигна от корнер към далечната греда, където Аслак Фон Витри направи 4:0.

Влезлият като резерва Кирил Десподов също се разписа с прехвърлящ удар, след като получи дълго подаване от Клод Гонсалвеш в 73-ата минута.

Първа лига, 4-ти кръг:

Ботев Враца - Лудогорец          0:5 (0:1)

стадион "Христо Ботев", Враца

Ботев: Красимир Костов, Мартин Кавдански, Луиз Фелипе, Момчил Цветанов, Даниел Генов (56-Мирослав Маринов), Спас Георгиев (56-Жан-Пиер Да Силва), Чавдар Ивайлов (84-Иван Нешков), Диого Барбоса, Браян Переа, Браян Мендоса, Стефан Велев

Лудогорец: Симон Слуга, Якуб Пиотровски (59-Бърнард Текпетей), Аслак Фон Витри, Сон, Сонко Сундберг, Игор Пластун, Доминик Янков (46-Клод Гонсалвеш), Кайо Видал (71-Рик Джонатан), Иван Йорданов, Спас Делев (59-Педро Нареси), Руан Сек (65-Кирил Десподов)

голмайстори: 0:1 Руан Секо 8, 0:2 Сон 48, 0:3 Педро Нареси 63, 0:4 Аслак Фон Витри 65, 0:5 Кирил Десподов 73

червен картон: Диого Барбоса 17 (Ботев)

жълти картони: Чавдар Ивайлов, Браян Мендоса (Ботев), Аслак Фон Витри, Клод Гонсалвеш (Лудогорец)

главен съдия: Георги Гинчев