0

Б отев Пловдив победи с 2:1 Локомотив в драматично и вълнуващо пловдивско дерби, в което всички голове паднаха през второто полувреме.

Двубоят започна с по-активна игра на домакините. В 21-ата минута Виктор Генев падна в наказателното поле след съприкосновени със снажния защитник на Локо Кристиан Гомис, но главният рефер Георги Кабаков прецени, че няма основания да отсъди дузпа.

Само секунди по-късно мачът бе прекъснат заради хвърлени на терена от агитката на гостите седалки, разбита бе и една от преградите на стадиона в Коматево.

Наложи се капитанът на Локомотив Димитър Илиев да отправи призиви за спокойствие към феновете, задействаха се и полицаите. Причина за разрушенията била ракета, хвърлена от публиката на Ботев към гостуващите фенове.

След това в Коматево се възцари футболът. В добавеното време преди почивката Неделев ритна от около 18 м, Редер изби, а Бароан с акробатична задна ножица вкара топката в мрежата. Гол за Ботев не бе зачетен, защото французинът бе в офсайд.

В 56-ата мин. Димитър Илиев пусна към Умарбаев зад отбраната на "канарчетата", който беше фаулиран от Аргилашки в наказателното поле – дузпа.

Зад топката застана Димитър Илиев, който изпълни дузпата в типичния си стил в левия ъгъл, но вратарят на Ботев явно добре го бе разузнал и отрази удара.

В 75-ата минута Конате проби отляво, подаде прострелно към дузпата, което Умарбаев изби в корнер. Изпълни го Неделев, а Виктор Генев надскочи Паскалев и с глава закова 1:0 за „канарчетата“.
В 85-ата минута отново Неделев бе в основата на второто попадение на Ботев. Той изведе резервата Джак Лейн, нападателят изпревари Паскалев, литна го и между краката на Редер реализира 2:0.
След 4 минути. Димитър Илиев частично се реваншира за изпортената дузпа, като намали 1:2 с удар, пратил топката зад Аргилашки след рикошет от Супрайен.
За повече Локо нямаше време, ако не се брои жълтия картон на Гомис за бутане на едно от момчетата от школата на Ботев, което тактически пазеше топката зад вратата в очакване реферът да свири края на мача.

С победата Ботев събра 36 точки и е трети зад Лудогорец (51) и ЦСКА-София (47). Локомотив е осми с 28 точки, на точка зад шестия Славия.