0

Б отев Пловдив постигна шестата си победа от началото на сезона във футболната Първа лига, след като надигра Пирин Благоевград с 3:1 като домакин в среща от 18-ия кръг на шампионата.

„Канарчетата“ трябваше да правят пълен обрат, за да стигнат до успеха, след като се озоваха в ролята на догонващи в резултата още в 30-ата секунда. Пристигналият от Дунав Русе Юго Комано откри за "орлетата“ след грешка в домакинската отбрана, но с две попадения на Самуел Акере в 22-ата и в 46-ата минута и гол на Мартин Секулич в 91-ата минута играчите на Душан Керкез взеха трите точки.

По този начин Ботев изпревари Хебър и зае 9-ата позиция в класирането с актив от 23 точки, докато Пирин остава на 14-ото място с 15 точки.

Преди първия съдийски сигнал от Ботев Пловдив наградиха пловдивската състезателка по шахмат Виктория Радева, която бе част от националния отбор на България, спечелил историческа първа европейска титла на шампионата на Стария континент в Будва.