0

Б отев Пловдив удари с 2:1 Ботев Враца в атрактивен мач от 17-и кръг на Първа лига. Бразилецът Маркиньос откри резултата в 12-ата минута, а в началото на втората част Емануел Току удвои 2:0. В 78-ата минута Дориан Бабунски се разписа за врачани, в самия край той пак вкара топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради офсайд, отчетен при консултация с ВАР.

Пловдивчани създадоха куп положения, но Красимир Костов отново се намеси решително при няколко удара на Маркиньос. В края на мача врачани пратиха топката във вратата, но Бабунски беше в засада.

С успеха „канарчетата” събраха 29 точки и излязоха на трето място във временното класиране. Врачани остават на 12-о място с 13 точки.

Домакините започнаха устремно и във втората минута Маркиньос вкара гол, но попадението му бе отменено заради засада след намесата на ВАР.

Натискът на "канарчетата" даде своя резултат девет минути по-късно. Тодор Неделев изведе Маркиньос на удобна позиция и бразилецът откри резултата за 1:0.

В 26-ата минута вратарят на гостите Красимир Костов парира опасен шут на Емануел Току. Стражът на врачани беше на висота и в 39-ата минута, когато изби с крак удар на излезлия срещу него Маркиньос.

Гостите можеха да изравнят четири минути след почивката, когато влезлият Дориан Бабунски не успя да се разпише от удобна позиция. В 50-ата минута Емануел Току покачи на 2:0 с мощен удар.

Врачани реагираха и в 53-ата минута Дориан Бабунски стреля, но Георги Аргилашки запази вратата си суха. Пет минути по-късно Маркиньос излезе на удобна позиция, но Красимир Костов парира удара му.

В 77-ата минута Дориан Бабунски върна едно попадение, разписвайки се за 2:1.

В първата минута на добавеното от рефера време Бабунски стреля от фаул, Георги Аргилашки изпусна топката, но Станислав Петков не успя да я вкара във вратата на "канарчетата".

Три минути по-късно Дариан Бабунски се разписа, но попадението му бе отменено заради засада след намесата на ВАР.

Реакциите на треньорите:

Азрудин Валентич (Ботев Пловдив): "Мачът беше труден при този силен вятър. За малко да го загубим. Показахме добро темпо, особено през второто полувреме. След втория гол трябваше да продължим по същия начин, а не да се отпускаме. Създадохме доста положения за гол, но ги пропуснахме. Все пак съм доволен, че спечелихме трите точки".

Даниел Моралес (Ботев Враца): "Играхме срещу един от най-силните отбори в България. На моменти демонстрирахме добър футбол и контролирахме ситуациите.
Домакините създадоха повече положения, а от бързите им футболисти може да те заболи главата. Можехме да изравним, но пропуснахме.
На никого не му е добре толкова дълго време без победа. Уверен съм, че успехът ще дойде скоро при нас".