0

Б отев Пловдив победи без особени затруднения Ботев Враца с 2:0 в първи мач от 29-ия кръг, игран на „Колежа“. Така „канарчетата“ се изкачиха до шестото място кръг преди края на редовния сезон с 41 точки, на 1 пред Крумовград и на 2 пред Арда и ЦСКА 1948.

Ботев Враца е предпоследен, 15-и, с 19 точки, на 6 пред Етър и на 7 зад Пирин Благоевград.

В 32-рата минута гол на Мохамед Брахими не бе признат заради тънка засада. Седем минути след това Брахими асистира на Дилан Мертенс, който вкара след хубав индивидуален пробив. Още един гол на Брахими не бе признат в 58-ата минута, отново заради засада. В 63-ата минута Антонио Перера покачи на 2:0 след удар с глава след центриране от корнер на Константинос Балоянис.

Футболистите на Ботев Пловдив излязоха за мача със специални фланелки в подкрепа на голмайстора си Георги Николов, който получи тежка контузия в коляното в мача с ЦСКА 1948. Нападателят скъса предна кръстна връзка и ще бъде опериран, а травмата ще го извади от игра за дълъг период от време. Съотборниците му се появиха в черни фланелки с неговия номер в Ботев на гърдите - 93.