0

К олумбийският нападател Браян Переа, който има 33 мача в Серия А с екипа на Лацио, вкара два гола и подаде за трети при победа на Ботев Враца с 3:2 срещу Ботев Пловдив в първия мач от втория кръг на футболната Първа лига.

Домакините дръпнаха с 2 гола разлика само за 2 минути в края на първото полувреме. В 35-ата мин. Жан Пиер да Силва отне топка от Джаспър Хертъм, проби към пеналта и подаде на Браян Переа, който се разписа с удар в далечния ъгъл.

Само след 2 мин. Резултатът стана 2:0, като отново Переа се отличи, този път с хубав отскок и удар с глава след ъглов удар на Христов.

Мартин Секулич обаче се появи на терена в състава на пловдивчани на полувремето и наклони везните към гостите. Само 4 мин. След подновяването на играта хърватинът намали 1:2, а в 54-ата мин. С изумителен гол с пета изравни 2:2.

Домакините обаче стигнаха и до трето попадение, отбелязано този път от българин, което се оказа победно.

В 84-та минута неудържимият Переа се отчете с голов пас за Мирослав Маринов, който преодоля Хидайет Ханкич и вкара за 3:2.

Това бе първа победа за Ботев Враца за сезона, и втора загуба за пловдивчани в първенството. В добавеното време гостите останаха с 10 души – изгонен бе Па Конате.

Първа лига, втори кръг:

Ботев Враца - Ботев Пловдив) 3:2 (2:0)
стадион: "Христо Ботев", Враца

БОТЕВ ВРАЦА: Красимир Костов, Мартин Кавдански, Луис Соарес, Диего Фераресо, Даниел Генов (71-Мирослав Маринов), Чавдар Ивайлов, Браян Переа, Жан Пиер да Силва (90-Петър Кепов), Браян Мендоса, Стефан Гаврилов, Венцислав Христов;

БОТЕВ ПЛОВДИВ: Хидайет Ханкич, Джаспър Хертъм (46-Мартин Секулич), Роберто Пунчец, Виктор Генев, Николай Минков, Джеймс Ето'о, Дилан Мартенс, Па Конате, Димитър Тонев (46-Точукву Ннади), Емануел Току, Антоан Бароан (90-Лъчезар Балтанов).

голмайстори: 1:0 Браян Переа 35, 2:0 Браян Переа 37, 1:2 Мартин Секулич 49, 2:2 Мартин Секулич 54, 3:2 Мирослав Маринов 84

червен картон: Па Конате 90 (Ботев Пловдив)

жълти картони: Браян Переа, Росен Кирилов-треньор (Ботев Враца); Николай Минков, Дилан Мартенс (Ботев Пловдив).
главен съдия: Георги Давидов