В ратарят Густаво Бусато е на важен етап в кариерата си, обявявайки желанието си да се завърне в бразилския футбол, след като прекара седем години в защита на цветовете на ЦСКА. Наскоро „армейците“ и вратарят решиха да разтрогнат предсрочно споразумението си по взаимно съгласие.  Густаво Бусато е чужденецът с най-много мачове в историята на нашия клуб – общо 204. Дебютът му за ЦСКА е на 4 август 2019 г., а през сезон 2020/2021 г. печели Купата на България. 

Според информация на изданието Assessoria de Imprensa, цитирано у нас от БГНЕС, бъдещето на играча, вече извън европейския футбол, ще стане ясно до дни. За играча завръщането в Бразилия представлява момент на гордост и очакване.

"Тези седем години в ЦСКА бяха фундаментални за моето развитие като футболист и професионалист. Преживях страхотни моменти и натрупах огромен опит, но да се върна в Бразилия е нещо специално и съм мотивиран за този нов етап в кариерата си", заяви Бусато.

Вратарят подчерта и придобития опит в Европа, където игра в мачове от Лига Европа и Лига на конференциите, както и в срещи при минусови температури. "Да играеш в друга държава, с различен стил на футбол, ми донесе много зрялост, особено при четенето на играта и взимането на решения под напрежение. Да играя в сняг, при температури от -20 градуса, беше уникално преживяване. Сега е моментът да се върна и да покажа работата си отново в моята страна", допълни той.

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ИНСТАГРАМ

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ТИКТОК

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ ВЪВ VBOX