0

Ч ерно море постигна много трудна домакинска победа с 2:1 над Локомотив София. С успеха си "моряците" имат вече 28 точки в актива си от 15 двубоя, а столичните "железничари" са с 25 точки.

Черно море е и с мач по-малко, който ще се играе идната сряда на 2 ноември срещу тима на Левски.

Още в първата минута на мача гостите можеха да открият резултата. Франса стреля от дистанция, но вратарят на Черно море Георги Георгиев изби. В 10-та минута Матиас Курьор стреля много опасно по диагонал отдясно, но вратарят на Локомотив Александър Любенов спаси.

В 32-рата минута Мади Кета успя да пресече лекомислен пас на Алан Диас през центъра, напредна с топката, навлезе в наказателното поле на гостите и стреля. Първоначално вратарят Александър Любенов спаси, но топката отново попадна у играча на Черно море, който успя да я вкара във вратата за 1:0.

Десетина минути след почивката Юлиан Ненов засече от 4-5 метра топката с глава, но вратарят на Черно море Георги Георгиев успя да спаси.

В 58-та минута гостите изравниха резултата. Ивайло Найденов центрира в наказателното поле на домакините, а отдясно при далечната греда връхлитащият Селсо Рапосо с глава вкара за 1:1.

Четвърт час преди края играч на гостите реши да спира с гърди топката на центъра на игрището, тя му бе отнета, намерен бе вляво Мади Кета, той пусна хитър пас към Васил Панайотов в наказателното поле на гостите отляво, а футболистът на Черно море с удар от малък ъгъл вкара за 2:1 и през шпагат на защитник.

В 77-та и 78 минути на мача вратарят на Черно море Георги Георгиев на два пъти показа страхотен рефлекс, след като спаси опасни удари от близка дистанция на Ивайло Найденов и Алан Диас.

В добавеното време Илия Димитров можеше да донесе точка на Локомотив, но стражът на Черно море Георги Георгиев отново показа класа и успя да спаси след фронталния удар на играчът на гостите.

Първа лига, 16-ти кръг, събота:

Черно море – Локомотив София 2:1 (1:0)

Стадион „Тича“, 1000 зрители

ЧЕРНО МОРЕ: Георги Георгиев, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Цветомир Панов, Мартин Дичев (90+1 мин. Мазир Сула), Матеус Клементе, Васил Панайотов, Мимито Биаи (46-та мин. Стефан Велев), Закариа Беншаа (62-ра мин. Николай Златев), Мади Кета (78-ма мин. Алекс Фернандес), Матиас Курьор (78-ма мин. Исмаил Иса);

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: Александър Любенов, Ивайло Найденов (90+2 мин. Александър Александров), Алан Диас, Марио Петков (84-та мин. Дейвид Малембана), Селсо Рапосо, Красимир Милошев, Божидар Кацаров, Антонио Вутов (84-та мин. Валентин Николов), Юлиан Ненов, Димитър Митков (71-ва мин. Илия Димитров), Франса;

голмайстори: 1:0 Мади Кета (32-ра мин.), 1:1 Селсо Рапосо (58-ма мин.), 2:1 Васил Панайотов (74-та мин.);

Съдия – Георги Кабаков;
Жълти картони: Цветомир Панов, Стефан Велев, Матеус Клементе, Алекс Фернандес (Черно море); Антонио Вутов (Локомотив).