0

Ч ерно море допусна грешна стъпка в битката за третото място. В двубой от 28-ия кръг на Първа лига "моряците" направиха равенство 1:1 при гостуването си срещу Славия в София.

През първата част двата отбора предимно внимаваха да не допуснат попадение и липсваха интересните ситуации пред двете врати.

В деветата минута Мартин Петков стреля неточно към вратата на гостите, а те отвърнаха с шут на Велислав Василев не създаде проблеми за Николай Кръстев.

Пет минути преди почивката Матиас Курьор изведе с глава Пабло Гарсия, който се разписа, но Курьор беше в положение на засада при подаването и попадението не беше зачетено.

Втората част стартира с неточен шут от малък ъгъл на Радослав Кирилов, а гостите бяха близо до попадението при опит с глава на Велислав Василев след центриране на Мартин Дичев.

В 54-ата минута Тони Тасев би след продължителна атака, но Иван Дюлгеров се справи с опасността, а при добавката ударът на Мартин Петков беше блокиран.

Три минути след това варненци поведоха в резултата. Василев изведе Евгению Сердюк и той даде аванс за гостите след силен диагонален удар и неубедителна намеса на Николай Кръстев.

Последваха удари от дистанция на Георги Вълчев и Радослав Кирилов, а Тони Тасев пропусна да изравни, след като беше изведен сам в наказателното поле.

В 77-ата минута Иван Минчев центрира и оставеният непокрит в наказателното поле Емил Виячки възстанови равенството.

Черно море остава на пета позиция с 46 точки след този двубой, докато столичани заемат шесто място в класирането и нямат шансове за класиране в евротурнирите.