0

Ц СКА-София спечели лесно с 3:0 като гост срещу Берое в мач от осмия кръг от Първа лига, втора победа на тима на Ел Маестро от последните 3 мача. Общо трима бяха българските футболисти, които излязоха титуляри на терена в Стара Загора: Викторио Вълков за Берое, и Иван Турицов и Християн Петров за гостите.

"Червените" удариха домакините с 2 гола за две минути. В 18-ата минута Тобиас Хайнц центрира от ъглов удар, Амос Юга спря топката на Дюкенс Назон, който с плътен удар закова 0:1.

Само две минути след това ЦСКА-София реализира втори гол. Тобиас Хайнц стреля от границата на наказателното поле, топката се удари в напречния дирек и падна зад голлинията за 0:2.

След почивката ЦСКА-София отново имаше превъзходство. В 54-ата минута  Майкъл Естрада излезе сам срещу вратаря, шутира, но Родриго Ачинели спаси.

В 63-ата минута "червените" направиха постепенна атака, а топката достигна до Тобиас Хайнц. Норвежецът подаде към Линдсет, който стреля от 10 метра и отбеляза третия гол в срещата.

Попадение на Жорди Говея от Берое беше отменено заради засада.
"Червените" излязоха преди мача със специално изработени фланелки с лика на бившия национал Петър Хубчев, който се бори с коварна болест.

На тениските беше изписано "С теб сме, ще победиш".

Столичани направиха и жест към паметта на момчето от Русе, което почина поразено от мълния на тренировка в Дунав.

Малкият футболист беше запалянко на "червените", които поставиха фланелка с неговото име на резервната си скамейка по време на двубоя тази вечер.
Берое има 13 точки на четвърто място, докато ЦСКА-София е с 12 точки на шеста позиция, но има един изигран двубой по-малко.

Статистика
Берое - ЦСКА-София      0:3 (0:2)
стадион "Берое", Стара Загора

Берое: Родриго Ачинели, Густаво Каскардо, Франко Рамос, Франческо Селесте (81-Бруно Шмуц), Лучано Скуадроне, Жорди Говея (81-Божидар Пенчев), Франсиско Политано (69-Илиян Стоянов), Викторио Вълков (46-Енцо Еспиноса), Едуин Ласо, Тиаго Сейхас, Майк Севайос

ЦСКА-София: Густаво Бусато, Иван Турицов (90-Асен Дончев), Браян Кордоба, Християн Петров, Амос Юга, Тибо Вион (68-Сайней Санянг), Марселино Кареасо (89-Жараир Шагоян), Тобиас Хайнц (83-Станислав Шопов), Майкъл Естрада (83-Матиас Фаетон), Джонатан Линдсет, Дюкенс Назон
голмайстори: 0:1 Дюкенс Назон 18, 0:2 Тобиас Хайнц 20, 0:3 Джонатан Линдсет 63

жълти картони: Викторио Вълков, Тиаго Сейхас (Берое); Тобиас Хайнц, Тибо Вион, Амос Юга (ЦСКА-София)
главен съдия: Радослав Гидженов

Първа лига, осми кръг, събота:
Локомотив София - Етър             1:3 (1:2)

голмайстори: 1:0 Симеон Мечев 7, 1:1 Крум Стоянов 23, 1:2 Кольо Станев 45, 1:3 Мартин Николов 52

червен картон: Пламен Димов (Етър) 72

Берое - ЦСКА-София                 0:3 (0:2)
0:1 Дюкенс Назон 18, 0:2 Тобиас Хайнц 20, 0:3 Джонатан Линдсет 63