0

С дейно участие на футболисти със силен ляв крак – Умарбаев, Чочев, ЦСКА 1948 отнесе с 3:1 Септември като символичен гост на ст. „Васил Левски“ в София, където домакинстваше преди настоящия сезон.

Голмайсторът на Първа лига Ивайло Чочев закова първия и третия гол с безупречно точни шутове с левачката. Първият бе ювелирен фалц над стената в левия ъгъл на вратата на Септември, а последният – с нисък неспасяем шут фронтално пред пеналта, пак до левия дирек.

Между тях пък Умарбаев и Карагарен възпроизведоха отиграване ала Локо Пловдив – остро центриране с левия крак от корнер на халфа и удар с глава на нападателя, който вратарят на Септември Димитър Шейтанов само плясна с ръце в мрежата.

ЦСКА 1948 срази Септември с 2 гола на Ивайло Чочев (ГАЛЕРИЯ)
Чочев ЦСКА 1948 Септември Карагерен Чочев ЦСКА 1948 Септември Карагерен Чочев ЦСКА 1948 Септември Карагерен
80

Символичният домакин намали в 45-ата мин. След корнер и автогол на Педриньо от игралите в бяло „червени“, които доближиха на 5 т. втория в класирането Лудогорец преди мача му с Арда днес.

Септември създаде първото положение в мача в 12-ата минута, когато Мартин Петков получи извеждащо подаване и надбяга Елитон от ЦСКА 1948, но юношата на Левски стреля на сантиметри от страничната греда.

"Червените", които бяха в бяло, отговориха с два гола от статични положения. В 38-та минута Ивайло Чочев откри резултата от пряк свободен удар и увеличи преднината си на върха в класирането при реализаторите.

Само три минути по-късно Бирсент Карагарен засече с глава центриране от ъглов удар на бившия си колега от Локо Пловдив Умарбаев и покачи преднината на ЦСКА 1948.

Септември успя да върне един гол в последните секунди на първото полувреме, когато Педриньо игра с глава след центриране от ъглов удар и изпрати топката в мрежата на национала Даниел Наумов за автогол.

Надеждите на Септември за изравняване обаче бяха попарени още на старта на второто полувреме. В 52-та минута Ивайло Чочев получи топката пред наказателното поле и преодоля отново Шейтанов със силен шут, вкарвайки 19-ия си гол от началото на сезона.

Той има седем повече от Дюкенс Назон от ЦСКА-София преди мача на отбора от Борисовата градина срещу Левски в събота.

Септември загуби домакинството си с крайното 1:3 и остана 13-и място в класирането с 22 точки - с една пред Пирин и по две зад Берое и Ботев Враца.

Първа лига, 26-ти кръг, петък:

Септември – ЦСКА 1948 1:3 (1:2)

Ст. „Васил Левски“, София

Септември: Димитър Шейтанов, Асен Георгиев, Атанас Кабов (86-Мартин Ачков), Константин Чешмеджиев, Красимир Станоев, Мартин Петков (76-Валентин Йосков), Мартин Николов, Петър Чуич (55-Влатко Стояновски), Себастиан Якубяк (55-Димитър Костадинов), Симеон Александров (76-Мартин Стоянов) и Стефан Милич.

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Стийв Перейра, Симеон Петров, Елитон, Сидклей Перейра (56-Ангел Лясков), Ивайло Чочев (55-Емил Ценов), Георги Русев, Парвиз Умарбаев (65-Октавио), Бирсент Карагарен (65-Радослав Кирилов), Педриньо и Светослав Диков (88-Алекс Колев).

голмайстори: 0:1 Ивайло Чочев 38, 0:2 Бирсент Карагарен 41, 1:2 Педриньо 45, 1:3 Ивайло Чочев 52

главен съдия: Георги Кабаков

жълти картони: Константин Чешмеджиев, Красимир Станоев, Стефан Милич, Асен Георгиев, Мартин Николов (Септември); Симеон Петров, Сидклей Перейра (ЦСКА 1948).