0

Ц СКА 1948 разби с 4:0 Локомотив Пловдив в мач от 25-ия кръг на Първа лига.

Двубоят започна изключително лошо за гостите от Пловдив, които останаха с човек по-малко още в 8-ата минута. Тогава с директен червен картон беше изгонен Преслав Боруков за грубо нарушение срещу Лазар Марин. Ситуацията беше разгледана чрез ВАР, а Ивелин Занев коригира първоначалното си решение да покаже само жълт картон.

ЦСКА 1948 разби гостуващия Локо (Пд) с 4:0
ЦСКА 1948 ЦСКА 1948 ЦСКА 1948
14

Въпреки че бяха с човек повече домакините не успяха да поведат преди почивката. През вторите 45 минути обаче „червените“ се развихриха и нанизаха четири безответни гола.

Точни за състава на Николай Киров бяха Александър Колев, Мартин Тошев и Галин Иванов, който се разписа на два пъти.

След успеха ЦСКА 1948 се изкачи до 9-ото място с актив от 29 точки, на 2 зад Локомотив Пловдив и на 3 зад Берое. Столичани направиха много голяма крачка към местата между 7-10, които след края на редовния сезон ще се борят за участие в бараж за класиране за евротурнирите.

Преди първия съдийски сигнал градушка наваля терена в Бистрица, но качеството на тревата се запази в приемливи граници, макар че се образуваха някои локви, които пречеха на топката.