0

Ц СКА 1948 победи в Банско новака в Първа лига Спартак Варна с 5:0 в първата си контрола от лятната подготовка за новия сезон под ръководството на Любо Пенев, за когото това бе дебют начело на „червените“.

ЦСКА поведе в 17-ата минута с гол на Георги Русев, на когото асистира централният нападател Алекс Колев.
Именно Колев направи 2:0 в 22-ата минута след удар с глава, възползвайки се от добър пас на Георги Русев. До почивката Стоян Стоичков със силен шут закова 3:0 в 34-ата минута.

Александър Колев оформи своя хеттрик в контролата с още 2 гола за осем минути след почивката - в 51-ата и 59-ата минута, за крайното 5:0.

Следващата контрола на ЦСКА е на 18 юни с Пирин.

Стартовият състав на "червените": Даниел Наумов, Ангел Лясков, Стефан Цонков, Лазар Марин, Александър Александров; Реян Даскалов, Стоян Стоичков, Ангел Бастунов, Марио Топузов, Георги Русев, Александър Колев.