0

Ц СКА загуби с 1:4 от Гройтер Фюрт в първата си контрола за новия сезон, проведена по време на лагера на "червените" в Йенбах, Австрия.

Старши треньорът Саша Илия, за когото това бе неофициален дебют, заложи на експериментален титулярен състав. Густаво Бусато се завърна на вратата с капитанската лента, а пред него започнаха Асен Дончев, Енес Махмутович, Християн Петров, Галин Минков, Лазар Туфегджич, Тибо Вион, Маурисио Гарсес, Браян Морено, Марк-Емилио Папазов и Йоан Бауренски.

Новото попълнение Туфегджич създаде първото голово положение в мача срещу германците, които до скоо бяха част от Бундеслигата. В 13-ата минута той проби в наказателното поле и подаде към Марк-Емилио Папазов, чийто удар обаче не попадна във вратата.

Гройтер Фюрт пък стигна до първия си шанс за гол с пробив на Тобиас Рашл в 24-та минута. Той преодоля с лекота Енес Махмутович в наказателното поле и вкара топката във вратата на Бусато за 1:0. Германците стигнаха до второ попадение само пет минути по-късно. Диксън Абиама получи пред наказателното поле и бе оставен да стреля, а той го направи точно в долния ляв ъгъл.

Резервата Рагнар Аке покачи на 3:0 само четири минути след началото на второто полувреме, a "червените" пропиляха няколко положения в следващите минути. Първо Калоян Кръстев не успя да уцели вратата с удар с глава, а малко по-късно Йоан Баи пропусна сам срещу вратаря.

ЦСКА все пак стигна до гол в 74-та минута. Федерико Варела получи топката по лявото крило, стигна до аутлинията и подаде пред вратата, където Кръстев подложи крак и вкара за 1:3. Секунди по-късно дебютантът Станислав Шопов създаде още едно положение за Баи, който обаче отново пропусна сам срещу вратаря.

Натискът на "червените" не доведе до повече голове във вратата на германците, които пък вкараха четвърти на контра. В 81-та минута Димитър Евтимов отрази удар на съперник, но топката попадна в свободния Рагнар Аке и той вкара на празна врата за крайното 4:1.

В контролата среща не играха националните състезатели Иван Турицов, Георги Йомов, Жорди Кайседо и Яник Вилдсхут, както и възстановяващите се от контузии Юрген Матей, Мено Кох, Радослав Живков и Мартин Смоленски.