0

Ц СКА постигна първа победа на лагера си в Австрия във втората си контрола в аплийската страна. „Армейците“ се измъчиха, но победиха с 5:3 четвъртодивизионния местен Кематен. Много добро впечатление направиха две от новите попълнения Станислав Шопов и Лазар Туфегджич.

Австрийците поведоха в 21-ата минута, когато Сам Абфалтерер се възползва от неразбирателство между Маурисио Гарсез и Алекс Божев и прати топката в опразнената врата. В 41-ата минута ЦСКА изравни, след като Станислав Шопов изведе Браян Морено сам срещу вратаря, а колумбиеца не сгреши и прати топката в мрежата. Само четири минути по-късно Андреас Калинович си отбеляза комичен автогол с петичка и даде аванс на "армейците".

Лазар Туфегджич вкара трети гол за ЦСКА в 47-ата минута, а пет след това Гатахер намали изоставането на Кематен. В 75-ата отново той бе точен за 3:3, а в 84-ата минута Марк Емилио-Папазов вкара четвърти гол за българския тим. Две минути преди края Туфегджич реализира втория си гол в срещата и на практика оформи крайния резултат във втората проверка на ЦСКА.

Сега за "червените" предстои тежък мач срещу шампиона на Австрия - Ред Бул Залцбург. След това за хората на Саша Илич предстоят срещи със Сепси и Ференцварош.