0

Л евски постигна първа победа от началото на сезона в Първа лига. „Сините“ се наложиха с 3:1 при гостуването си на Ботев Пловдив в дербито от втория кръг на шампионата.

Пред над 8000 зрители на стадион „Христо Ботев“ двата тима изиграха интересен двубой, в който и четирите попадения паднаха през втората част. Първо Рикардиньо бе точен от дузпа в 56-ата минута, а в 74-ата Джавад Ел Джемили удвои преднината на своя тим.

Мартин Секулич намали изоставането на "жълто-черните" в 81-ата минута, но само пет минути по-късно Ел Джемили се разписа за втори път, за да оформи крайния резултат.

Левски би Ботев на Колежа
Ботев Пд Левски Ботев Пд Левски Ботев Пд Левски
24

По този начин Левски записа първи успех под ръководството на новия си наставник Николай Костов, докато „канарчетата“ остават без победа след първите два кръга в първенството и все още нямат успех на „Колежа“ след неговото откриване, когато отново отстъпиха на Левски.

В следващия трети кръг Ботев гостува на Пирин в Благоевград, докато Левски приема Локомотив София в столично дерби.