0

Ц СКА-София победи Ботев Враца с 4:0 като гост и излезе еднолично начело в класирането на efbet Лига. "Червените" записаха трета поредна победа и втора поредна като гост и с 34 точки са есенен първенец след  преполовяването на редовния сезон.

Втори е ЦСКА 1948 с 31 точки, а трети е Лудогорец, който е с 29 точки и три мача по-малко и приема Ботев Пловдив в късния неделен мач.

ЦСКА спечели с лекота във Враца. Още в 6-а минута новото попълнение Марселино Кареасо отбеляза дебютния си гол с червената фланелка след центриране на Тибо Вион от ляво.

В 23-ата минута Лазар Туфеджич разтърси напречната греда, но в 34-ата не сбърка на празна врата, отбелязвайки втория гол за ЦСКА и негов първи в шампионата ни. Сърбинът получи ефектен пас с пета от Дюкенс Назон, за Туфегджич остана да прати топката в опразнената врата.

Домакините можеше да върнат едно попадение в самия край на първата част, когато Генов центрира за Георгиев, който от метър с глава стреля над напречната греда.

През втората част ЦСКА владееше инициативата и не допусна сериозни опасности пред вратата на Бусато и без напрежение прибави поредни три точки към актива си с още 2 парчета в последните минути.

В 80-ата току-що влезлият в игра Станислав Шопов направи 3:0 е ефектен удар от дъгата на наказателното поле след асистенция на друга резерва - Джонатан Линдсет. В добавеното време друг появил се на терена като резерва - Браян Морено, оформи крайното 4:0 отблизо след асистенция на Бисмарк Чарлс.

Първа лига, 15-ти кръг, неделя:

Ботев (Враца) - ЦСКА-София  0:4 (0:2)

Ст. „Христо Ботев“, Враца

Ботев Враца: Красимир Костов, Антонио Георгиев, Диего Фераресо, Даниел Генов (85-Сантяго Монтоя), Мирослав Маринов (68-Жан Пиер Да Силва), Браян Переа, Меси Биатумусока (49-Мартин Кавдански), Браян Мендоса, Клери Сербер (46-Стефан Гаврилов), Том Рапнуи, Йохан Валбуена (46-Венцислав Христов);

ЦСКА: Густаво Бусато, Юрген Матай, Иван Турицов, Християн Петров, Жеферсон, Брадли Де Нойер, Маурисио Гарсес (78-Станислав Шопов), Тибо Вион (68-Джонатан Линдсет), Марселино Кареасо (79-Бисмарк Чарлс), Лазар Туфегджич (68-Браян Морено), Дюкенс Назон (68-Жираир Шагоян);

голмайстори: 0:1 Марселино Кареасо 6, 0:2 Лазар Туфегджич 34, 0:3 Станислав Шопов 80, 0:4 Браян Морено 90+1
главен съдия: Васимир Маруан Ел-Хатиб
жълти картони:
- Ботев Враца: Меси
- ЦСКА: Иван Турицов, Дюкенс Назон

По-късно днес: Лудогорец - Ботев Пловдив.

Другите мачове от кръга:

От събота:
Спартак (Варна) - Черно море (Варна) - 0:0

Славия - ЦСКА 1948                   - 1:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Ивайло Чочев 3, 1:1 Ивайло Чочев 52-автогол

Левски - Локомотив (Пловдив)         - 1:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Ивелин Попов 18, 1:1 Джовани 76

от петък:
Арда (Кърджали) - Локомотив 1929 (София) - 2:2 (1:2)
голмайстори: 1:0 Иван Тилев 18, 1:1 Димитър Митков 31-дузпа, 1:2 Ивайло Найденов 43, 2:2 Светослав Ковачев 81
червени картони: Иван Тилев 44 (Арда); Матеус Дуарте 83, Симеон Славчев 88 (Локомотив)

в понеделник: Пирин (Благоевград) - Септември , Хебър (Пазарджик) - Берое (Стара Загора)

1. ЦСКА-София                14   11   1   2   28:8    34 точки
 2. ЦСКА 1948                 15    9   4   2   25:11   31
 3. Лудогорец (Разград)       12    9   2   1   36:7    29
 4. Локомотив (Пловдив)       14    9   2   3   18:10   29
 5. Левски                    13    8   2   3   22:7    26
 6. Черно море (Варна)        14    7   4   3   15:12   25