0

И гор Тиаго вкара два гола през второто полувреме и Лудогорец победи Арда с 2:1 след обрат в мач от 26-ия кръг на българската футболна елитна Лига. На стадиона в Кърджали дойде и селекционерът Младен Кръстаич, когото домакините поканиха в специална декларация след отпадането от Купата на България срещу ЦСКА 1948.

Шампионите са на точка от лидера в класирането ЦСКА-София, който в понеделник ще срещне Левски.

Арда изигра добро първо полувреме в защита и Лудогорец рядко стигаше до възможности за гол. Една от тях бе пропусната от Спас Делев в 40-ата минута, а само седем по-късно, във втората на добавеното време, домакините от Кърджали поведоха в резултата. Радослав Цонев получи възможност да стреля от пряксвободен удар и изпрати топката в мрежата на Серджио Падт с красив шут от над 20 метра.

Лудогорец натисна след почивката и получи шанс да изравни само пет минути след началото на второто полувреме. Спас Делев пропусна първото положение след подаване на Кирил Десподов, след което футболист номер 1 на България за 2022 уцели греда. Якуб Пьотровски пък не успя да вкара на добавка.

Игор Тиаго пропусна следващото положение за Лудогорец след удар с глава, а малко преди това Станислав Иванов не успя да вкара за Арда.

Той дриблира пред наказателното поле и изпрати удар към долния десен ъгъл на вратата, който бе покрит от Серджио Падт.

Лудогорец стигна до изравнителен гол в 77-та минута. Спас Делев свали с глава центриране към далечна греда, а Игор Тиаго засече топката и я вкара в мрежата на Арда за 1:1.

Бразилецът вкара втория си и победен гол в 89-ата минута. Топката излезе в ъглов удар след шут на Спас Делев, а след бърз карамбол тя бе върната в наказателното поле от Клод Гонсалвеш. Той намери съотборника си Тиаго, който преодоля Васил Симеонов със силен удар.

Поражението остави Арда на девето място с 36 точки и една зад Локомотив София.

Арда - Лудогорец - 1:2 (1:0)
Стадион „Арена Арда“
Арда: Анатолий Господинов (41-Васил Симеонов), Умар Сако, Абубакар Тунгара, Светослав Ковачев, Александър Георгиев, Иван Коконов (55-Иван Тилев), Деян Лозев, Радослав Цонев, Алекс Петков (76-Пламен Крачунов), Ел Тетах (56-Милен Желев) и Станислав Иванов (76-Преслав Боруков).

Лудогорец: Серджио Падт, Якуб Пьотровски (68-Нонато), Игор Тиаго, Кирил Десподов, Дени Групер, Аслак фон Витри (78-Матияс Тисера), Оливие Вердон, Педро Нареси (46-Клод Гонсалвеш), Игор Пластун, Кайо Видал (46-Бърнард Текпетей) и Спас Делев.

голмайстори: 1:0 Радослав Цонев 45+2, 1:1 Игор Тиаго 77, 1:2 Игор Тиаго 89

главен съдия: Драгомир Драганов

жълти картони: Умар Сако, Абубакар Тунгара, Ел Тетах, Милен Желев, Алекс Петков (Арда); Спас Делев, Педро Нареси, Игор Пластун, Клод Гонсалвеш (Лудогорец).